10 شهر ساحلی برتر جهان

  10 شهر ساحلی برتر جهان
 
براساس یک نظرسنجی اینترنتی بهترین شهرهای ساحلی جهان انتخاب شدند.
نتایج یک نظرسنجی اینترنتی که توسط وب‌سایت آسکمن (Askman) در زمینه‌ی انتخاب بهترین شهرهای ساحلی جهان صورت گرفت، اعلام شد و براساس آن 10 شهر زیر به ترتیب عنوان‌های اول تا دهم بهترین شهرهای ساحلی جهان را به خود اختصاص دادند.
میامی ـ آمریکا
این شهر یکی از بهترین ساحل‌های جهان را دارد که حدود 90 مایل در سواحل اقیانوس آتلانتیک امتداد دارد و هم‌نام شهر میامی است. هم‌چنین از رستوران‌های دریایی و هتل‌های استاندارد و لوکس بهره می‌برد.
دبی ـ امارات متحده عربی
ساحل مشهور جمیرا (jumeirah) که در سال‌های اخیر شاهد تغییرات فراوانی بوده و صحراهای بی‌کران و ساختمان‌های مدرن دبی، این شهر را به یکی از قطب‌های گردشگری جهان تبدیل کرده است.
بارسلونا ـ اسپانیا
این شهر یکی از زیباترین شهرهای ساحلی جهان است که به‌دلیل واقع شدن در سواحل مدیترانه سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. ساحل مشهور بارسلونتا (Barceloneta) ساحل اصلی این شهر محسوب می‌شود و سالانه میزبان نزدیک به هفت میلیون گردشگر است.
ریودوژانیرو ـ برزیل
این شهر که از سال‌ها پیش به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای ساحلی جهان شناخته می‌شود، به‌دلیل داشتن سواحل زیبا، سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر است. برگزاری کارناوال‌های نمایشی نیز در سال‌های اخیر به جاذبه‌ی جدید گردشگری این شهر تبدیل شده است. اکنون بهترین ساحل این شهر ساحل کوپاکابانا (Copacabana) است که حدود 5/2 مایل امتداد دارد.

کیپ تاون ـ آفریقای جنوبی
این شهر در سال‌های اخیر به یکی از قطب‌های گردشگری جهان تبدیل شده و یکی از دلایل آن سواحل زیبا و آفتاب سوزان آن است که موجب جذب گردشگران به این شهر برای آفتاب گرفتن می‌شود. بهترین ساحل شهر نیز ساحل کلیفتن (Clifton) است که به‌دلیل قرار گرفتن در کنار یک خلیج زیبا، سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر است.
لس‌آنجلس ـ آمریکا
شهر لس‌آنجلس علاوه بر این‌که مرکز فرهنگ و سرگرمی جهان به‌شمار می‌رود، صدها ساحل زیبا را نیز دارد که هریک از آن‌ها بارها برای ساخت صحنه‌های مختلف فیلم‌های سینمایی مشهور جهان، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بهترین ساحل این شهر ساحل سانتا مونیکا (Santa Monica) است.
برایتون ـ انگلستان
این شهر ساحلی در جنوب انگلستان واقع شده و از سال‌ها قبل به‌دلیل احداث امکانات متعدد رفاهی ویژه‌ی گردشگران به یک مقصد جهانی گردشگری تبدیل شده است. ساحل برایتون به‌دلیل نیمکت‌های خاص آن که به رنگ‌های سفید و قرمز هستند، معروف است و بهترین ساحل این شهر است.
سیدنی ـ استرالیا
این شهر علاوه بر داشتن سواحل زیبا، به‌دلیل وجود یک سالن اپرا و دیگر جاذبه‌های گردشگری طبیعی، مقصد نخست گردشگری قاره‌ی اقیانوسیه به‌شمار می‌رود. بهترین ساحل این شهر، ساحل باندی (Bondi) است که شهرت اصلی آن به‌دلیل برگزاری مسابقات اسکی روی آب است.
مومبای ـ هندوستان
شهر مومبای علاوه بر یک شهر ساحلی، یکی از قطب‌های تجاری، مالی، صنعتی و مرکز اصلی پایتخت فیلم‌سازی هندوستان محسوب می‌شود. بهترین ساحل این شهر چوپتی (Chowpatty) است که به‌دلیل استفاده از آن در فیلم‌های مختلف سینمای هندوستان شهرت جهانی دارد.
ونیز ـ ایتالیا
سواحل شهر ونیز به‌دلیل عبور قایق‌های زیبا و معماری منحصر‌به‌فرد بناهای تاریخی این شهر به سواحل زیبا و رمانتیک شهرت دارند. بهترین ساحل این شهر که یکی از میادین آن نیز محسوب می‌شود، میدان سن مارک (St Mark) است که در میان دریا و یکی از تالاب‌های شهر واقع شده است.
در انتخاب 10 ساحل یادشده، عواملی مانند امکانات ساحلی، بهداشت، حمل‌ونقل شهری، نزدیکی به فرودگاه و زیرساخت‌های الکترونیکی درنظر گرفته شده‌اند.

/ 0 نظر / 35 بازدید