رفت و آمد در کلکته

 

مترو

با این که متروی کلکته، اولین سیستم متروی زیرزمینی هند است، اما تا به امروز هم تنها یک خط دارد که شمال شهر را به جنوب آن وصل می‌کند. قطارها با این که معمولاً شلوغ‌اند، اما اغلب تمیزند و سر وقت می‌آیند و می‌روند.

تاکسی
کلکته را نمی‌شود بدون تاکسی‌های زرد رنگی که در خیابان‌هایش می‌چرخند، تصور کرد! تاکسی در کلکته هم راحت گیر می‌آید، هم ارزان است و هم راننده‌ها بیشتر وقت‌ها از روی تاکسی‌متر کرایه را حساب می‌کنند. معمولاً شب‌ها و در مسیرهای خارج از شهر، کرایه‌ها را کمی بیشتر حساب می‌کنند، اما این هم بستگی به استعداد چانه‌زنی شما دارد.

تراموا
تراموای کلکته، تنها تراموای هند و قدیمی‌ترین تراموای برقی باقی مانده در آسیاست. با این تراموا دیگر در بخشی از مناطق شهر رفت و آمد ندارد، با این حال باز هم در بعضی مناطق، یکی از مهم‌ترین وسیله‌های جابه‌جا شدن اهالی کلکته است.

اتوبوس
سیستم بزرگ اتوبوس‌های کلکته، ارزان‌ترین راه رفت و آمد در این شهر است، هر چند که راحت‌ترین آن‌ها نیست. اتوبوس‌هایی که آگهی‌های بنگالی یا انگلیسی روی تمامشان نوشته شده، خیابان‌های کلکته را رنگارنگ کرده‌اند. راننده‌ها، معمولاً مسیرشان را برای تمام عابران پیاده فریاد می‌زنند و کافی است کسی اشاره‌ای کند تا برایش توقف کنند.

اتو ریکشا
اتو ریکشا، اتوموبیل کوچک سه‌چرخه‌ای است که گنجایش چهار نفر مسافر را دارد و کرایه‌ی مسیرهایش مشخص است. اتو ریکشاها در جاهای مختلفی از شهر ایستگاه دارند.

ریکشا
کلکته تنها کلان‌شهر دنیاست که هنوز هم ریکشاهایی که انسان آن‌ها را می‌کشد، یکی از وسایل حمل و نقل معمول است.

 

4 شب کوالالامپور+ 3شب سنگاپور با پرواز ماهان  
 http://ir.sadraseiragency.com/Packages_View.aspx?PackageID=320

/ 0 نظر / 23 بازدید