سنگاپور

سنگاپور  Singapore 

نام رسمی: جمهوری سنگاپور
پایتخت: سنگاپور
تاریخ استقلال: 1965
نوع حکومت : جمهوری چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری، از سال 1959
مساحت 646 کیلومتر مربع
نژاد/ملیت: چینی- مالایایی- هندی
دین: بودایی – تائوئیست- مسلمان – مسیحی – هندو – بدون دین
زبان: چینی- مالایایی – تامیل – انگلیسی
بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپور
واحد پول: دلار سنگاپور
 
سنگاپور کلمه ای مالایی است و به معنای شهر شیر می باشد.سنگاپور کشوری کوچک در انتهای شبه جزیره مالایا از شرق به تنگه مالاکا و از شمال به مالزی منتهی می شود. متشکل از یک جزیره اصلی و 63 جزیره کوچک می باشد.
جزیره اصلی سنگاپور با مساحتی بالغ بر 682 کیلومتر امروز به یک مرکز مهم صنعتی، بانکداری، تجاری و توریستی و یکی از مهمترین بنادر در جهان با بیش از 600 خط دریایی و هوایی تبدیل شده است.1300 بانک بین المللی و محلی امروز این کشور را به یک کانون مهم تجاری و مالی مبدل کرده است. وجود اقوام مختلف با تضادهای فرهنگی، ادیان متنوع، اماکن دیدنی بسیار زیبا و هتلهای شیک و مجلل سالانه جهانگردان بی شماری را به این کشور جلب می کند.

 

 اطلاعات ضروری

طول پرواز از تهران تا سنگاپور حدود 5/6 ساعت می باشد.
اختلاف ساعت: سنگاپور حدود سه ساعت و نیم از تهران جلوتر می باشد.
واحد پول سنگاپور: دلار سنگاپور
ولتاژ برق: 220 ولت می باشد.
آب لوله کشی قابل شرب نمی باشد.
کد تلفن سنگاپور 00656 می باشد.

شهر سنگاپور
 پایتخت کشور سنگاپور می باشد که یکی از تمیزترین و زیبا ترین پایتخت ها است . ساختمانهای بلند که اکثرا" به رنگ روشن می باشند و توازن مدل و ارتفاع آنها باعث شده که تصویر زیبایی از این شهر ایجاد نماید، گویی که کل شهر از ابتدا بر روی  مدل معماری ساخته شده است. ساختمانهای بلند، تابلو تبلیغاتی برندهای معروف دنیا و ماشینهای شیک و آخرین مدل را می توان از مهمترین شناسه های شهر سنگاپور نام برد.
جمعیت شهر سنگاپور حدود 3.8 میلون نفر می باشد که اقوامی از نژادهای چینی ،مالایایی و هندی و ادیان مختلف بودایی،مسلمان،مسیحی و غیره آنرا تشکیل می دهند که به زبانهای چینی، مالایی ، تامیل و انگلیسی صحبت می نمایند.

مهمترین دیدنیهای سنگاپور عبارتند از:

محله چینی ها
پارک مرلیون
سنتوزا و دنیای زیر آب
اسکله قایق
اسکله کلارک
ساحل سنتوزا
کلیسای سنت ژوزف
موزه تاریخ سنگاپور
دریاچه دلفین های سنتوزا
باغ وحش
موزه هنر سنگاپور
پارک پرندگان
مسجد سلطان
خیابان عربها
 باغ گیاه شناسی سنگاپور
قایق رانی در رودخانه سنگاپور
یادبود غیرنظامی جنگ
باغ های Tiger Balm
خیابان Orchard
Night Safari
Little India
Botanic Garden
Snow City

مراکز خرید سنگاپور
برخی از مراکز خرید سنگاپور که می توانید خریدهای خود را از آنجا انجام دهید عبارتند از

ARABSTREET, LITTLE INDIA , NORTH BRIDGE ROAD, ORCHAD ROAD, KAMPONG GELAM,MUSTAFA CENTER, RAFFLES PLACE, THE SUBURBS, MARINA BAY, BUGIS,CHINA TOWN,GEYLAND SERAI, SHENTON WAY, RIVERSIDE

رستورانهای سنگاپور

از مهمترین رستورانهای سنگاپور می توان رستورانهای زیر را نام برد:

رستوران ایرانی شیراز
رستوران آنالاکشمی جاناتا
پیتزا کالیفرنیا
رستوران الحمرا
رستورانهای مک دونالد و KFC

جزیره سنتوسا

به معنای صلح و آرامش در زبان مالایی می باشد. این جزیره در فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است و یکی از مهمترین مراکز توریستی سنگاپورمحسوب می شود. آکواریوم معروف و دیدنی آن با بیش از 2500 ماهی از 260 گونه مختلف، پارک و باغ وحش، زمین های گلف و ورزشهای آبی، برنامه نمایش دلفین ها و اصلی ترین بخش جزیره، رقص فواره ها با جذابیت خاص و جادویی نمایش بسیار ویژه و فراموش نشدنی برای جهانگردان و بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد.

 
پارک شبانه روزی سافاری
تجربه بازدید از حیات وحش در شب شاید برای کمتر کسی امکان پذیر باشد. پارک شبانه روزی سافاری Nightsafari اولین پارک جیات وحش شبانه در جهان است که بازدیدکنندگان می توانند نادرترین گونه های حیوانات جهان را در این محل مشاهده کنند. سافاری شبانه یکی از معروفترین مجموعه های حیات وحش در جنوب شرق آسیا محسوب می شود.
این مرکز شامل قسمت های جالبی از قبیل آکروباتیک، عکس گرفتن در کنار حیوانات وحشی، سفر با قطار، پیاده روی در جنگل های وحشی به همراه توضیحات مربوط به هر بخش توسط راهنمایان مجرب پارک و شوی حیوانات دست آموز می باشد.
/ 0 نظر / 28 بازدید