استفاده از تلفن همراه مغز را فعال می‌کند


استفاده از تلفن همراه مغز را فعال می‌کند

افزایش قابل توجه استفاده از تلفنهای همراه در سرتاسر جهان نگرانی هایی را در رابطه با تاثیرات مخرب احتمالی این ابزار بر روی مغز انسان برانگیخته است. با وجود اینکه سال گذشته اعلام شد هیچ مدرک قابل قبولی مبنی بر مضر بودن امواج تلفنهای همراه وجود ندارد اما این نگرانی همچنان بر جای خود باقی است.

بسیاری از بررسی‌ها به این موضوع تاکید دارند که استفاده از تلفن همراه می‌تواند باعث بروز تومورهای مغزی شود برخلاف این موضوع تحقیقی جدید نشان داده است چسباندن گوشی تلفن به گوش به فعال شدن مغز کمک می‌کند. طبق بررسی‌های محققان آمریکایی که مشروح آن در مجله Journal of the American Medical Association منتشر شده است امواج الکترومغناطیسی بر متابولیسم ناحیه‌ای در مغز تاثیر گذارند بدون اینکه خطری برای کاربر داشته باشند. محققان عکس‌العمل مغز 47 فرد را حین حرف‌زدن با تلفن همراه به مدت 5 دقیقه ثبت کردند و بعد میزان متابولیسم قند در مغز آنها را اندازه‌گیری کردند. نتایج نشان داد استفاده از تلفن سبب افزایش متابولیسم قند در ناحیه‌ای نزدیک گوش می‌شود به طوری که متابولیسم قند در این ناحیه 7 درصد بیش از سایر نقاط مغز است.
 
/ 2 نظر / 5 بازدید
دختر شیطون و داغ

سلام،يه آپ کردم فقط بيا بخون،پسرا نيان که س ک س مي خونند و روشون باز ميشه و نميشه جمعشون کرد(شوخي کردم بيايد بخونيد ولي فقط جنبه داشته باشيد).

یوسف

سلام با ارزوی سلامتی برای شما[گل] اپم خوشحال میشم یه سری به ما بزنیدو نظرتونو بدید کلبه ما منتظر شماست[خرخون] اومدنت باعث خوشحالی ما میشه[پلک]