پنج مقصد گردشگری جهان برای خودکشی!

 

سایت «تریپ ادوایزر» در گزارشی به معرفی پنج مقصد گردشگری در پنج کشور جهان پرداخته که طی سال‌های اخیر بیشترین آمار خودکشی به‌ویژه خودکشی گردشگران را به خود اختصاص داده‌اند.

 

سایت «تریپ ادوایزر» در گزارشی به معرفی پنج مقصد گردشگری در پنج کشور جهان پرداخته که طی سال‌های اخیر بیشترین آمار خودکشی به‌ویژه خودکشی گردشگران را به خود اختصاص داده‌اند.

 

** «برج ایفل» ـ فرانسه

 

 

 

«برج ایفل» در شهر پاریس، پایتخت فرانسه، تا سال 1929 میلادی مرتفع‌ترین ساختمان جهان بود و در حال حاضر در کنار موزه‌ی لوور و کاخ ورسای، یکی از سه جاذبه اصلی پایتخت فرانسه به شمار می‌رود. برج ایفل توسط معماری به نام «گوستاو ایفل» در سال 1889 میلادی به عنوان هسته‌ی مرکزی نمایشگاه بین‌المللی پاریس ساخته شد.

 

این برج تا 10 سال پس از ساخت بدون آسانسور بود و بازدید‌کنندگان مجبور بودند برای دیدن منظره‌ی شهر پاریس از هزاران پله بالا بروند تا این‌که در سال 1899 میلادی برج ایفل به آسانسور مجهز شد. برج ایفل در سال‌های بعدی به میله‌های حفاظتی به منظور جلوگیری از اقدام به خودکشی بازدید‌کنندگان مجهز شد، هرچند تا به حال نزدیک به 500 نفر با پرتاب کردن خود از این برج اقدام به خودکشی کرده‌اند.

 

** «پل گلدن‌گیت»ـ آمریکا

 

 


«پل گلدن‌گیت» روی تنگه‌ای در شمال آمریکا که خلیج سانفرانسیسکو را به اقیانوس آرام متصل می‌کند، در سال 1937 ساخته شد و تا سال ۱۹۶۴ با طول 2737 متر، طولانی‌ترین پل معلق دنیا به حساب می‌آمد. این پل جاذبه‌ی نخست گردشگری شهر سانفرانسیسکو و یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور آمریکا است، اما طی سال‌های اخیر حدود 300 گردشگر با پرت‌ کردن خود از این پل و یا دو برج آن، اقدام به خودکشی کرده‌اند. این در حالیست که در زمان ساخت این پل که چهار سال به طول انجامید، 30 نفر به دلیل وزش بادهای شدید از پل سقوط کرده و جان باختند.

 

** «آبشار نیاگارا» ـ مرز آمریکا و کانادا

 

 


«آبشار نیاگارا» در مرز دو کشور آمریکا و کانادا که در ماه‌های اخیر با نورپردازی زیبا، رشد چشمگیر گردشگران را به همراه داشته است، ترکیبی از دو آبشار بسیار بزرگ و یک آبشار کوچک است که بر روی رودخانه‌ی نیاگارا واقع شده‌اند.

 

از لحاظ موقعیت جغرافیایی آبشار نیاگارا در مرز ایالت نیویورک در کشور آمریکا و در جنوب استان اونتاریوی کانادا قرار دارد و تاکنون حدود 400 نفر با پرت‌کردن خود از این آبشار، خودکشی کرده‌اند. هرچند که تعدادی از آنها زنده مانده‌اند.

 

** پارک ملی «گرند کنیون» ـ آمریکا

 

 

«پارک ملی گرند کنیون» در ایالت آریزونای آمریکا، یک دره‌ی رنگارنگ بریده شده توسط رودخانه‌ی کلرادو واقع در ایالت آریزونا است که از آن به عنوان یکی از تماشایی‌ترین نمونه‌های فرسایش طبیعی در جهان نام برده می‌شود. از سال‌ها قبل با راه‌اندازی یک سازه‌ به شکل نعل اسب بر روی بخشی از این دره با کف شیشه‌ای، بازدیدکنندگان این دره زیبا که بیشتر آنها گردشگر هستند، رشد چشمگیری یافته که در این میان حدود 200 تن با پرت‌کردن خود به عمق دره اقدام به خودکشی کرده‌اند.

 

** آبشار ویکتوریا ـ مرز زیمبابوه و زامبیا

 

 

 

«آبشار ویکتوریا» در مرز دو کشور زیمبابوه و زامبیا که در سال‌های اخیر به واسطه‌ی استقرار آرامش در زیمبابوه و زامبیا و برگزاری جام‌جهانی فوتبال در آفریقای‌جنوبی گردشگرانش رشد چشمگیری داشته‌اند، با 1700 متر عرض، بزرگ‌ترین آبشار جهان به شمار می‌رود.

 

این آبشار سال‌هاست جاذبه‌‌ اصلی گردشگری زیمبابوه و زامبیا محسوب شده و گردشگران می‌توانند با استفاده از چندین فروند هلیکوپتر، آبشار ویکتوریا را از نزدیک مشاهده کرده و یا از پارک ملی زامبزی با مساحت 56 هزار هکتار که صدها گونه‌ی جانوری و گیاهی را در خود جای داده دیدن کنند. این در حالیست که تاکنون حدود 150 نفر با پرت کردن خود از این آبشار خودکشی کرده‌اند.

 

 

4 شب پکن و 3 شب شانگهای
http://www.sadraseiragency.com/Packages_View.aspx?PackageID=333

/ 0 نظر / 30 بازدید