متهم به قتل دختر کانادایی د ر مشهد به دام افتاد

 
متهم به قتل دختر کانادایی د ر مشهد به دام افتاد
خراسان
 
 

سیدخلیل سجادپور- مرد ۳۵ ساله ای که متهم است دختر ۱۸ ساله ای را در کانادا ربوده و به قتل رسانده است با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در مشهد دستگیر شد.

به گزارش خراسان، در تاریخ 90.4.13 پلیس کانادا جسد متعفن دختر ۱۸ ساله ای را در منطقه ییلاقی واقع در اطراف تورنتو در حالی کشف کرد که دختر جوان مورد ضرب و جرح قرار گرفته و به قتل رسیده بود. نتایج بررسی های پلیس کانادا درباره این جنایت بیانگر آن بود که فرد ایرانی به نام «ب» دختر مذکور را از مقابل یک کلوب شبانه در تورنتو ربوده و سپس جسد او را در محل کشف رها کرده است. همچنین تحقیقات پلیس کانادا نشان داد، جوان ۳۵ ساله در همان روز از مرز کانادا خارج و به ایالت میشیگان رفته و چند روزی را در هتل هورتون سپری کرده است.متهم این پرونده جنایی پس از آن به مکزیکوسیتی گریخته و بلیت هواپیمایی را به مقصد فرانکفورت رزرو کرده است ولی در ساعت مقرر سوار هواپیمای مذکور نشده و در مکزیکوسیتی مانده است. ادامه تحقیقات پلیس مشخص کرد: این مرد سپس با چند تن از دوستانش در تورنتو تماس گرفته و از آنان تقاضای پول کرده است. دوستان وی نیز مبالغی را به کارت اعتباری او واریز کرده اند و این مرد پس از دریافت پول ها به فرانکفورت رفته و از آ ن جا در تاریخ 90.4.25 عازم ایران شده است.

گزارش خراسان حاکی است: پلیس کانادا پس از ردیابی متهم تا پرواز به ایران، پرونده را به پلیس بین المللی (اینترپل) ارجاع داد تا متهم تحت تعقیب را در ایران شناسایی و دستگیر کند.

با توجه به این که در تحقیقات پلیس کانادا مشخص شده بود که محل تولد متهم فراری مشهد است و امکان فرار وی به این شهر وجود دارد، پلیس اینترپل پرونده را برای بررسی به شعبه ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد فرستاد. بنابراین گزارش، قاضی اسماعیل شاکر (قاضی ویژه قتل عمد) پس از مطالعه دقیق پرونده، دستورات ویژه ای را برای ورود به مخفیگاه های احتمالی متهم صادر کرد و پرونده مذکور را برای پیگیری به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارجاع داد.با توجه به اهمیت موضوع، گروهی از کارآگاهان به سرپرستی کارآگاه احسان حسن نژاد، مامور رسیدگی به این پرونده جنایی شدند و بلافاصله عملیات شناسایی متهم در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.این گزارش حاکی است: کارآگاهان پس از حدود ۶ ماه کار اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند در تاریخ 91.1.16 محل اختفای متهم را در مشهد شناسایی و او را دستگیر کنند. این مرد ۳۵ ساله که در دایره جنایی پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفته بود ضمن انکار ارتکاب جنایت گفت: من آن روز آن دختر را در خیابان ۴۰۱ کانادا از خودرو پیاده کردم و دیگر از او خبری نداشتم. وی گفت: ما در کلوب شبانه با هم آشنا شدیم که پس از آن او را سوار خودرو شخصی کردم و به یک کلوب دیگر رفتیم. وی در ادامه اظهاراتش افزود: من راننده تریلی هستم و ۱۲ سال است که در خارج از کشور کار می کنم و ۸ سال از این مدت را در کانادا بوده ام و در مسیرهای تورنتو- لس آنجلس و مکزیکوسیتی بار می بردم. بنابر گزارش خراسان، پس از اظهارات متهم به قتل، قاضی شاکر با صدور دستور بازداشت موقت وی را روانه زندان کرد تا بررسی های بیشتری درباره این جنایت انجام شود. از سوی دیگر نیز با توجه به تابعیت دوگانه متهم، مراتب به امور بین الملل قوه قضاییه اعلام شد تا تصمیمات لازم درباره محاکمه این فرد گرفته شود.

/ 0 نظر / 7 بازدید