پارک موضوعی روم
جام جم آنلاین: با احداث پارک موضوعی روم باستان در ایتالیا، گردشگران بیشتری به این کشور سفر می‌کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، با احداث پارک موضوعی روم باستان در ایتالیا، پیش‌بینی می‌شود، این کشور با افزایش چشمگیر گردشگران مواجه شود.

در این راستا در آینده نزدیک پروژه ساخت پارک موضوعی روم باستان با سرمایه‌گذاری امیر قطر در حومه شهر «رم» پایتخت ایتالیا، ساخته خواهد شد که در آن گردشگران می‌توانند از بناهایی مثل کلزیوم و حمام‌های رومی دیدن کرده، از بازارهای محلی خرید کنند و نبرد گلادیاتورها را مشاهده کنند.

همچنین در قالب این پارک موضوعی که در زمینی به مساحت 300 هکتار با بودجه 600 میلیون یورویی ساخته خواهد شد، پنج هتل لوکس نیز احداث می‌شود.

احداث پارک موضوعی روم باستان در ایتالیا در شرایطی صورت می‌گیرد که مشکلات مالی آغاز پروژه‌ مرمت کلزیوم را به سال ها به برای مرمت آن در قالب یک پروژه سه ساله، به بودجه 20 میلیون یورویی احتیاج است.

«کلزیوم» شهر رم یکی از مقاصد برتر گردشگری این کشور محسوب می‌شود، در سال 70 بعد از میلاد مسیح (ع) در زمان فرمانروایی یکی از امپراتورهای تمدن رم باستان به نام «وسپاسیان» احداث شده و به عنوان محلی برای تماشای جنگ گلادیاتورها، گنجایش 50 هزار نفر تماشاچی را داشته است.

ایتالیا به دلیل داشتن آب‌ وهوای مدیترانه‌ای و جاذبه‌های گردشگری متنوع از جمله آثار تاریخی از تمدن «رم باستان» در شهرهای مختلف به ویژه «رم»، «فلورانس» و «ونیز»، یکی از کشورهای محبوب گردشگران است.

این کشور سالانه به طور متوسط میزبان ‌20میلیون گردشگر است. این امر صنعت گردشگری را به یکی از ارکان اقتصاد ایتالیا تبدیل کرده و پنج درصد از تولید ناخالص داخلی ایتالیا به این صنعت اختصاص یافته است.